הכירו את יוסי מני סוחר יומי בוול סטריט

| דמיאן סדקוביץ

הכירו את יוסי מני ממודיעין סוחר יומי בוול סטריט

יוסי בן 66, כל חייו היה עצמאי ועם השנים חיפש מקצוע מכובד שיאפשר לו לחיות בכבוד ולהרוויח כסף בהשקעה לא רבה של זמן במהלך היום. "בשלב הראשון", אומר יוסי, "עברתי קורס בסיסי במכללה מוכרת בארץ ולא הרגשתי שרמת הלימוד הייתה מספיק מקצועית כדי לאפשר לי להתעסק במסחר יומי באופן מקצועי. לאחר מכן החלטתי לבדוק אופציות לימוד נוספות וכך הגעתי למכללת אופק". עוד מציין יוסי כי הוא שמח שהגיע ללמוד במכללה ונהנה מיחס אישי לצד מרצים "שבאמת אכפת להם".הסטודנט יוסי מני מספר על חווית הלימוד בקורס מסחר יומי

כמה זמן אתה בתחום המסחר?

יוסי בתחום המסחר כשלוש שנים בהם הוא לא הצליח לתשואות גבוהות בשל חוסר במסגרת לימוד המתאימה לו. "אני חייב לציין", אומר יוסי, "שלאחר סיום הקורס לימודי שוק ההון במכללת אופק- התוצאות היו מיידיות, חומר הלימוד וצורת הלימוד מאוד נוחים ויעילים. אני לא בן אדם צעיר בעל סבלנות, כך שאני רוצה לשבח את האיכות ואת הסבלנות של אלכס המרצה שלי – שהייתה אין סופית. הסבלנות והמקצועיות הרבה של מכללת אופק הן הסיבה שאני נמצא כיום ברמת מסחר אחרת לגמרי. דבר נוסף שמאוד השפיע על השינוי שחל בתוצאות המסחר שלי הוא – חדר המסחר של המכללה שבו אני פעיל, המאפשר לי לראות בזמן אמת את העסקאות של האנליסטים של המכללה ולקבל מהם ליווי צמוד".

כמה זמן אתה סוחר ביום?

"אני סוחר לרוב בסשן צהריים מ- 16:30-18:00 בפתיחת המסחר בוול סטריט, ובימים שבהם אני לא מגיע ליעד היומי, לפעמים אני ממשיך לסשן לילה".

כמה הרווחיות הממוצעת שלך לחודש מזמן סיום הקורס?

"אני מרוויח בממוצע בין 3% ל- 5% בחודש על התיק אבל אני מאוד זהיר ועדיין עובד בכמויות מאוד קטנות, בעיקר בגלל חוסר הביטחון שהיה לי לפני שהגעתי ללמוד במכללת אופק. בתקופה האחרונה אני מתחיל לצבור יותר ניסיון וביטחון במסחר, כך שהרווחים שלי עם הזמן ילכו ויגדלו בצורה משמעותית. המוטו שלי הוא – להיות בשליטה ולעבוד בכמויות נכונות כדי לא להתפזר ולקפוץ מעל לפופיק".

מה דעתך על תחום המסחר כעת כשאתה נמצא בו יחסית הרבה זמן?

"אני חושב שעולם המסחר מתאים לכולם, אך חשוב להיצמד לכללים וליישם את החומר הנלמד בקורסים בשוק ההון. חשוב מאוד להבין שעיסוק בעולם המסחר דורש תהליך שלוקח כמה חודשים והכסף לא גדל על העצים, אלא מדובר במקצוע לכל דבר שדורש לימוד מעמיק ורכישת ניסיון רב. מעבר לכך,  זהו תחום שדורש חוסן מנטלי רב, בטח ובטח בשלבים הראשונים, וחשוב ללמוד לא לתת לרגשות להוביל אותך. למעשה, הסיבה לכך שאני חושב שהפלטפורמה שבה לומדים במכללה היא מאוד יעילה כי היא בנויה גם על לימודים וגם על הרבה מאוד פרקטיקה. אני חושב שאם נצמדים לכללים ולא מנסים להתחכם, עולם המסחר נעשה מרתק ויכול להיות רווחי מאוד אם פועלים בו נכון".

"בקיצור, חשוב לא לצפות להתעשר מתחום המסחר במהירות, ויש לקחת בחשבון שזהו תהליך לכל דבר. אם עובדים בצורה נכונה בהחלט אפשר להתפרנס ממנו בכבוד"!

 

 

 

demi

דמיאן סדקוביץ

מנכ"ל ומייסד
מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל מכללת אופק שוקי הון, מומחה למסחר בשווקים הפיננסיים עוסק במסחר למחייתו מעל ל-9 שנים במקביל לתפקידו במכללה. משמש כמנטור לסוחרים רבים בארץ ובעולם בתחום ההשקעות והמסחר היומי.