תבנית ראש וכתפיים

| דמיאן סדקוביץ

במסגרת הקורס במסחר יומי אנו לומדים על נושא הניתוח הטכני, תבנית ראש וכתפיים היא תבנית טכנית המורכבת מחמש צלעות:
צלעות a- b מרכיבות את הכתף הראשונה (שמאל ).
הנקודה c מייצגת את הראש .
נקודות d-e את הכתף השניה ( ימין ) שמאפשר לנו להיכנס לעסקה.

עקרון התבנית:

כאשר נוצר לנו מבנה מחירים ושבירה של נקודת a יוצר כניסה של מוכרים בשבירת המבנה מחירים היורד וכמו שנהוג בדרך כלל ברוב האסטרטגיות אותם שורטיסטים אמורים להציב את נקודת הסטופ שלהם בשיא הקרוב ביותר בכדי למגן את העסקה שלהם מפני הפסדים בלתי מוגבלים בנקודת B .
לאחר שבירת המבנה מחירים והגעה לראש נקודה c , ומשם עליה לנקודת d נוצר לנו שוב שבירה של נקודת d ( מה שבעצם יוצר מבנה מחירים עולה ) , גורם לכניסה של קונים בשבירת ההתנגדות בשילוב של שתיה של הסטופים מהשורטיסטים שנכנסו במבנה המחירים היורד והציבו הוראת סטופ עתידית בנקודה B ( אותה רמת מחיר של נקודת d ) ,לזריקה אוטומטית של קניות בכדי לסגור את הפוזיציות הפתוחות . מצב זה גורם לתנופה גדולה לעליות מהשילוב של הקונים שנכנסו והשתיה של הסטופים מהשורטיסטים . תבנית ראש וכתפיים מתאימה גם למניות גם לחוזים עתידים ,סחורות וגם למסחר במט"ח ,כתבנית שוורים או דובית .

איך לסחור עם ראש וכתפיים

כדי להשתמש בתבנית זאת כאסטרטגיית מסחר, מומלץ לשלב בנקודת הפריצה של המבנה המחירים העולה פריצה עם נר מסיבי שמגיע עם נפח מסחר גבוה בכדי לאמת את כניסת הקונים הגדולה. תבנית זאת היא תבנית מאד משמעותית שחוזרת על עצמה פעם אחר פעם.
נקודת הכניסה בתבנית כפי שציינתי היא בשבירת ההתנגדות בנקודהd .
נקודת הסטופ לוס היא בשפל האחרון ,הקרוב ביותר לנקודת הכניסה נקודה e.
יעד העסקה הוא בהתנגדות הקרובה או לפחות ביחס של אחד לאחד מהסיכון.

demi

דמיאן סדקוביץ

מנכ"ל ומייסד
מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל מכללת אופק שוקי הון, מומחה למסחר בשווקים הפיננסיים עוסק במסחר למחייתו מעל ל-9 שנים במקביל לתפקידו במכללה. משמש כמנטור לסוחרים רבים בארץ ובעולם בתחום ההשקעות והמסחר היומי.