שילוב של מסחר ועבודה בחברת הייטק

| דמיאן סדקוביץ

תכירו את בן אליוט. בן -30 ועובד בחברת הייטק. למכללה הוא הגיע לאחר שתקופה ארוכה עקב אחרי הסקירות של מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל המכללה . כיום, בן משלב בין עבודה לבין 3-4 שעות מסחר ביום. בן טוען כי "הפכתי את המסחר למקצוע של ממש, אני מתמרן בין המשמרות בעבודה לבין המסחר, וזאת תודות לחדר המסחר של המכללה  אשר פעיל בכל שעות היום. מעבר לכך, אני מקבל לווי ותמיכה מצוות האנליסטים בכל שעה שבה אני מחליט לסחור".

תמונה של בן

למה נכנסת לעולם המסחר?

"תמיד סקרן אותי תחום שוק ההון, הייתי רואה סרטים בנושא, כמו – "ללא גבולות ו-וול סטריט 1-2" והייתי רוצה להיות גם כזה. חוץ מזה חיפשתי דרך לצאת לעצמאות כלכלית ולהיות תלוי אך ורק בעצמי" .

כמה שנים אתה כבר בתחום?

"התחלתי לפני שנתיים כאשר עשיתי קורסים במכללה אחרת ללימודי שוק ההון, אך לא הצלחתי באמת לקבל את מה שציפיתי שם ובשלב מסוים גם הפסקתי להאמין שבאמת אפשר להפוך את המסחר למקצוע ראשי".

אם אתה חושב שאפשר להפוך את המסחר למקצוע ראשי למה אתה עדיין עובד בחברת הייטק?

"כרגע אני ממש נהנה משגרת חיי, אני קם כל בוקר ואוהב את מה שאני עושה. כל עוד זה נשאר ככה אין לי סיבה לעזוב. אבל ללא ספק בשלב כלשהו כאשר יהיו לי ילדים ואצטרך להיות יותר זמן בבית, אצטרך לשקול את העניין ואולי להתעסק אך ורק במסחר".

איך הגעת למכללת אופק?

"לפני שהגעתי למכללת אופק, הייתה לי תקופה לא קלה במסחר, חשתי שאיבדתי הרבה מהביטחון וכמעט ולא סחרתי, אך עדיין עקבתי אחר סקירות של אנשים מוכרים בתחום. כך יצא שלאחר תקופה ארוכה שעקבתי אחר הסקירות השבועיות של דמיאן, הרמתי טלפון לאקדמיה וביקשתי לדבר איתו באופן אישי וקבענו פגישה בסניף תל אביב. הפגישה הייתה נעימה, דיברנו על תחום שוק ההון שעתיים שלמות. דמיאן דיבר על ה"אני מאמין" שלו במסחר היומי, הוא אפילו הציג לי את תיק המסחר שלו כדי להראות לי שגם הוא מפסיד ושאסור להרים ידיים- כולם מפסידים במסחר, העניין זה הצורה שבה מנהלים את הסיכון, אבל כאשר מרוויחים – השמים הם הגבול! עד היום, זה שם המשחק אצלי – להפסיד קצת בעסקאות הרעות ולהרוויח הרבה בעסקאות הטובות".

מה אתה חושב על תחום המסחר?

"מסחר בשוק ההון הוא לא פשוט, במיוחד מסחר יומי. אנשים חושבים שזה דבר פשוט לשבת מול המסך, עושים כמה עסקאות וגמרנו אבל זה לא העניין כאן. בשביל להיות מקצוען צריך להיות בריכוז מקסימלי, כאשר אתה מול מערכת המסחר אתה חייב להיות כולך בזה, אחרת אתה יכול להפסיד והרבה! מסיבה זו, כאשר נכנסים לתחום המסחר היומי חשוב לעשות זאת בצורה מקצועית ולקבל השכלה נכונה ומקצועית – והכי חשוב הרבה מאוד פרקטיקה וניסיון שהם חוקי המשחק! ואם אנו כבר מדברים על חדר מסחר, לדעתי זאת הסיבה העיקרית להצלחה שלי. במכללה יש חדר מסחר פעיל 8 שעות ביום ושם יכולתי לשבת יחד עם הסוחרים הטובים בארץ ולקבל השראה ופידבקים".

מה הטיפ שלך לסוחר מתחיל?

"לרכוש השכלה, למצוא זמן להשקיע בלימודים ולבוא לתחום מתשוקה ואהבה ולא כדי לחפש כסף קל – כי זה לא המצב!"

מה לדעתך הופך סוחר חובבן לסוחר מקצועי?

"על מנת להתמקצע בתחום ולהפוך למקצוען אמיתי, חשוב שתהיה לכם משמעת עצמית, ניהול נכון של סיכונים ולקחת הנושא בשיא הרצינות, כי בלי זה אין סיכוי להצליח".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד חמש שנים?

"האמת שזה עדיין רחוק… לא יודע בדיוק מה יהיה אבל אני בטוח אהיה עדיין סוחר. מאוד יכול להיות שעד אז אני אעשה רק את זה.

 

קורסים בשוק ההון – החיבור האולטימטיבי בין שוק ההון לשוק ההייטק רק במכללת אופק לימודי שוק ההון.

 

 

demi

דמיאן סדקוביץ

מנכ"ל ומייסד
מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל מכללת אופק שוקי הון, מומחה למסחר בשווקים הפיננסיים עוסק במסחר למחייתו מעל ל-9 שנים במקביל לתפקידו במכללה. משמש כמנטור לסוחרים רבים בארץ ובעולם בתחום ההשקעות והמסחר היומי.