סקירה שבועית 20.11

| דמיאן סדקוביץ

סקירה שבועית

 

השבוע המדדים המובילים סגרו בעליות שערים, מדד ה-S&P 500 סגר את השבוע בעליה של0.81% מדד הנאסד"ק רשם עליה של -1.61%, דאו ג'ונס רשם עליה של -0.11%, מדד ה-S&P 500 סגר שבוע שני ברציפות בעליות שערים על רקע האופטימיות בשווקים לאחר בחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות מלפני שבועיים, לאחר דבריה של יו"ר הבנק הפדרלי ג'נט ילן אשר הסיכויים להעלאת הריבית בחודש דצמבר גוברים הכלכלה בארה"ב במגמת שיפור, כרגע השוק נותן סיכוי של מעל 90% להעלאת ריבית בחודש הבא. השבוע הדולר זינק לשיא של 14 שנים, תביעות האבטלה בארה"ב בשפל של 40 שנה לאחר שנרשמה ירידה בדורשי העבודה לרמה של 235 אלף הרבה מתחת לתחזיות של הכלכלנים שציפו ל-255 אלף. מבחינה טכנית מדד ה- S&P 500 היה השבוע במרחק נגיע משיא כל הזמנים 2193 הנקות זהו המבחן של השוק בשבוע הקרוב. המדד נסחר כרגע בין שני רמות 2120 ו2193 הנקודות.

הנפט סגר את שבוע בעליות שערים לאחר ירידה בשלושת השבועות האחרונים, לפי הפרסומים סעודיה לוחצת על אירן לחתום על ההסכם ולהביא לסיום הסגה של תפוקות הנפט בעולם. בסיכום שבועי הנפט רשם עליה של יותר מ-5% נסגר במחיר של 45.69 דולר לחבית. הזהב רושם שבוע שני של ירידות ברציפות בסיכום שבועי הזהב רושם ירידה של 1.5% נסגר במחיר של 1207.50 דולר לאונקיה.

בורסות אירופה סגרו את השבוע מגמה מעורבת . מדד ה- DAX סוגר את השבוע בירידות שערים של – 0.03%, מדד ה-100  FTSE רושם עליה של 0.67%, 40 CAC רושם עליה של 0.34%,

השבוע המשקיעים ימשיכו להתמקד בעונת הדוחות, ובהודעות מאקרו. השבוע ביום חמישי לא יתקיים מסחר עקב חג ההודיה.

ניתוח טכני

מדד ה-S&P 500 עלה בצורה יפה בשבועיים האחרונים ונמצא קרוב מאוד לאזור שיא כל הזמנים. בגלל רצף העליות של השבועים האחרונים הערכה היא שלמדד יהיה קשה להמשיך לעלות ולשבור את שיא כל הזמנים לפני שנראה תיקון טכני לכל מקטע העליון האחרון. כרגע הרבה מאוד מניות כבר עשו את המהלך שלהם וקשה לזהות הזדמנויות חדשות במניות באינטרוולים גבוהים כך שתיקון טכני במדדים יכול לעשות קצת סדר בשוק ולתת לנו הזדמנויות חדשות במניות בשווקים האמריקאים כפי שלומדים בקורסים במכללה. בצד הפונדומנטלי המשקיעים ימשיכו להתמקד בעונת הדוחות, ובהודעות מאקרו. השבוע ביום חמישי לא יתקיים מסחר עקב חג ההודיה.

סקירה שוק מניות
demi

דמיאן סדקוביץ

מנכ"ל ומייסד
מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל מכללת אופק שוקי הון, מומחה למסחר בשווקים הפיננסיים עוסק במסחר למחייתו מעל ל-9 שנים במקביל לתפקידו במכללה. משמש כמנטור לסוחרים רבים בארץ ובעולם בתחום ההשקעות והמסחר היומי.