סקירה שבועית 30.10

| דמיאן סדקוביץ

סקירה שבועית

 

השבוע המדדים המובילים סגרו במגמה מעורבת, מדד ה-S&P 500 סגר את השבוע בירידה של0.69% מדד הנאסד"ק רשם ירידה של -1.28%, דאו ג'ונס רשם עליה  של -0.09%, מדד ה-S&P 500 סגר שבוע שלילי לאור החוסר הוודאות לגבי הנשיא הבא שיבחר ב-8 לנובמבר, ביום שישי היה אשפר לחוש איך השוק יגיב במקרה שטרמפ יבחר לאחר שראש הבולשת הפדרלית FBI  אמר כי הסוכנות תפתח מחדש את החקירה נגד קלינטון והשוק צנח, ביום שישי פורסם תמ"ג רבעוני שהצביע על צמיחה בקצב שנתי של 2.9% לעומת צמיחה במחצית הראשונה של השנה של 1.1%. מבחינה טכנית מדד ה- S&P 500 מצליח לשמור על רמת התמיכה באזור 2120 הנקודות, המדד לא מצליח לצאת מתווך המחירים הצר שהוא יצר מאז חודש יולי, כנראה שהמדד ימשיך להיסחר בסביבת המחירים האלו עד לאחר הבחירות בארה"ב שיתקיימו ב-8 לנובמבר.

הנפט סגר שבוע שלילי לאחר עליה רצופה בחמשת השבועות האחרונים, הירידות נרשמו על רקע חוסר הודאות לגבי קיצוץ ראשון בתפוקות הנפט, בסיכום שבועי מחיר הנפט יריד ב-4% למחיר של 48.66 דולר לחבית, הזהב רושם שבוע שני של עליות בסיכום שבועי הזהב מטפס ב- 0.7% נסגר במחיר של 1275 דולר לאונקיה.

בורסות אירופה סגרו את השבוע המגמה מעורבת. מדד ה- DAX סוגר את השבוע בירידה של – 0.14%, מדד ה-100  FTSE רושם ירידה של 0.34%, 40 CAC רושם עליה של 0.28%,

השבוע המשקיעים התמקדו בעונת הדוחות של רבעון השלישי של שנה, ובנתוני מאקרו חשובים יום שלישי יתפרסם מדד ISM יום רביעי החלטת הריבית וביום שישי דו"ח התעסוקה לחודש אוקטובר.

ניתוח טכני למדדים אמריקאים

 

סקירה טכנית

מבחינה טכנית המדד האמריקאי נראה יציב , כל עוד המדד מצליח להחזיק את אזור התמיכה שלו אפשר לצפות לראות מקטע עליות נוסף בתקופה הקרובה. אם ונראה שהמדד לא מצליח להחזיק את התמיכה ככל הנראה אנחנו נרד לתיקון עמוק יותר לבדוק את אחד מרמות הפיבונצי של המקטע העליות האחרון או את אזור הממוצע נע 200. אפשרות הצטרפות לתעודת הסל של ה- S&P 500 תהיה אם נראה תרחיש כפי שאנו מלמדים בקורסים במכללה . בלימה עם נר היפוך אגריסיבי על אזור התמיכה יכול להיות טריגר מספיק מעניין לאפשרות הצטרפות לתעודה

שבוע מסחר מוצלח לכולם

מכללת אופק שוקי הון

 

 

demi

דמיאן סדקוביץ

מנכ"ל ומייסד
מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל מכללת אופק שוקי הון, מומחה למסחר בשווקים הפיננסיים עוסק במסחר למחייתו מעל ל-9 שנים במקביל לתפקידו במכללה. משמש כמנטור לסוחרים רבים בארץ ובעולם בתחום ההשקעות והמסחר היומי.