סקירה שבועית 27.11

| דמיאן סדקוביץ

סקירה שבועית

השבוע המדדים המובילים סגרו בעליות שערים, מדד ה-S&P 500 סגר את השבוע בעליה של1.44% מדד הנאסד"ק רשם עליה של -1.45%, דאו ג'ונס רשם עליה של -1.51%, מדד ה-S&P 500 סגר שבוע שבוע שלישי ברציפות בעליות שערים, אפקט טראמפ מוביל את המדדים לשיאים חדשים לאחר השיא שנקבע בחודש יולי נפרץ השבוע, ה-S&P 500 חצה את רמת ה-2200 הנקודות ודאו ג'ונס חצה את רף ה- 19,000 הנקודות, לאחר שיחלוף אפקט טראמפ המשקיעים יתמקדו בנתוני מאקרו שיתנו למשקיעים אינדיקציה לגבי העלאת הריבית בחודש הבא, השבוע במוקד יהיה דוח נתון התעסוקה אשר יתפרסם ביום שישי זהו נתון חשוב לבנק הפדרלי לגבי החלטת הריבית בחודש דצמבר, האמריקאים שברו שיאים ברכישות באינטרנט בחופשת חג ההודיה בסכום של מעל 1.1 מיליארד דולר עליה של יותר מ-10% לעומת שנה שעברה.  מבחינה טכנית מדד ה- S&P 500 פרץ השבוע לשיא חדש ב-2213 הנקודות אבל הפריצה התבצעה לאחר ראלי בשוק מאזור 2084 הנקודות זוהי עליה רצופה של מעל 6% אחוז בשלושה שבועות כפי שניתן לראות על גבי הגרף המדד זקוק לתיקון מחירים על מנת להמשיך לשיאים חדשים.

הנפט סגר את שבוע בעליות שערים למרות הירידה החדה ביום שישי, ביום רביעי תתקיים פגישה של קרטל הנפט אופ"ק אשר המדינות החברות בארגון יצטרכו להגיע להבנות לגבי ההקפאה בתפוקות הנפט במטרה להעלות את המחיר של הזהב השחור, בסיכום שבועי הנפט רשם עליה של 0.6% נסגר במחיר של 46.05 דולר לחבית. הזהב ממשיך לאבד גבוה רושם שבוע שלישי של ירידות בסיכום שבועי מחיר הזהב ירד ביותר מ-2% נסגר במחיר של 1184 דולר לאונקיה.

בורסות אירופה סגרו את השבוע בעליות שערים . מדד ה- DAX סוגר את השבוע בעליות שערים של – 0.33%, מדד ה-100  FTSE רושם עליה של 0.96%, 40 CAC רושם עליה של 1.02%,

מה השבוע:

השבוע המשקיעים יתמקדו בנתוני מאקרו, יום שלישי יתפרסם התמ"ג ומדד אמון הצרכן ביום רביעי מדד התעסוקה של ADP מפגש אופ"ק יום חמישי מדד ISM וביום שישי הנתון החשוב ביותר של החודש דו"ח נתון התעסוקה אשר יתפרסם לפני פתיחת המסחר.

מסחר בשוק ההון במניות
demi

דמיאן סדקוביץ

מנכ"ל ומייסד
מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל מכללת אופק שוקי הון, מומחה למסחר בשווקים הפיננסיים עוסק במסחר למחייתו מעל ל-9 שנים במקביל לתפקידו במכללה. משמש כמנטור לסוחרים רבים בארץ ובעולם בתחום ההשקעות והמסחר היומי.