סקירה שבועית 25.09

| דמיאן סדקוביץ

סקירה שבועית

השבוע המדדים המובילים סגרו בעליות שערים, מדד ה-S&P 500 סגר את השבוע בעליה של1.19% מדד הנאסד"ק רשם עליה של -1.17%, דאו ג'ונס רשם עליה  של -0.76%, מדד ה-S&P 500 רושם את השבוע הטוב ביותר מאז חודש יולי לאחר החלטת הריבית של הפד, כצפוי הבנק הפדרלי הותיר את הריבית בארה"ב ללא שינוי, בועדה לשוק הפתוח של הבנק הפדרלי היו שבעה מתנגדים לעומת שלושה תומכים בהעלאת הריבית, במסיבת העיתונאים שנערכה לאחר החלטת הריבית בכירי הבנק הפדרלי צופים כעת קצב העלאת הריבית בארה"ב יהיה איטי מכפי שהעריכו בתחילת השנה, לפי תחזיות בכירי הבנק צופים העלאת ריבית אחד בשיעור של 0.25% עד סוף השנה. מבחינה טכנית מדד ה- S&P 500 מצליח לשמור על רמת התמיכה באזור 2134 הנקודות שנפרצה בחודש יולי, השבוע המדד היה קרוב 1% לשיא כל הזמנים שנקבע 2193 הנקודות, צריך לראות תיקון עמוק יותר לאזור ה-2100 הנקודות לפני שממשיכים לגל העליות הבא.

הנפט סגר את השבוע בעליות שערים, ביום שישי הנפט רשם את הירידה החדה ביותר שלו מזה חודשיים יריד של-4%, על רקע דיווח של בלומברג לפיו ערב הסעודית אינה מצפה כי יושג הסכם בשיחות על הקפאת התפוקות שיתקיימו בשבוע הבא באלג'יריה. בסיכום שבועי הנפט סגר בעליה של יותר מ-2% במחיר של 45.15 דולר לחבית.

בורסות אירופה רושמים שבוע של עליות שערים חדות. מדד ה- DAX סוגר את השבוע בעליה של – 3.41%, מדד ה-100  FTSE רושם עליה של 2.97%, 40 CAC רושם עליה של 3.61%,

מה השבוע:

השבוע התנועה בשווקים תקבע על ידי הודעות המאקרו שיתפרסמו במהלך השבוע, יום שלישי מדד אמון הצרכן יתפרסם בשעה 17:00 שעון ישראל, ביום חמישי תמ"ג לרבעון השני של השנה יתפרסם בשעה 15:30 שעון ישראל.

סקירה טכנית

מדד ה- S&P 500 מראה סימנים ברורים של חזרה של משקיעים לשווקים לאחר הודעה הפד .נראה שאנו עומדים לקראת מקטע עליות חדש. בהתאם לזאת זיהוי של הזדמנויות כניסה חדשות באינטרוולים גבוהים באה בחשבון כרגע כך שאם נזהה טריגרים מתאימים בהחלט אפשר לנסות להשתלב בשווקים כפי שאנו מלמדים בקורסים בשוק ההון המכללה.

מסחר בשוק ההון במדדים וסחורות
demi

דמיאן סדקוביץ

מנכ"ל ומייסד
מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל מכללת אופק שוקי הון, מומחה למסחר בשווקים הפיננסיים עוסק במסחר למחייתו מעל ל-9 שנים במקביל לתפקידו במכללה. משמש כמנטור לסוחרים רבים בארץ ובעולם בתחום ההשקעות והמסחר היומי.