סקירה שבועית 18.9

| דמיאן סדקוביץ

סקירה שבועית

וול סטריט סגרה את השבוע האחרון בעליות שערים קלות. מדד ה-S&P סגר ובעליות של 0.5 % ,מדד הנאסד"ק סגר את השבוע בעליות של 2.3% ומדד הדאו גונס ננעל ב0.2% . בשבוע החולף היו על המוקד נתוני האינפלציה שהיו חזקים ביחס לצפי. וכתוצאה מכך יש סיכוי גבוה שהבנק הפדרלי יעלה את הריבית בשנה הקרובה ואף יש הסתברות של כ-20% שנראה העלאת ריבית כבר בשבוע הקרוב.

החוזים על הנפט צנחו בשבוע האחרון ב-6% על רקע האפשרות שניגריה ולוב יגדילו את הקף יצוא הנפט שלהן. גם מחיר הזהב סגר בירידות על רקע התחזקות הדולר בעולם. באירופה מניות הבנקים הובילו את הבורסות המובילות לסגירה של שבוע שלילי. לונדון סגרה ב-0.3%, פרנקפורט ננעלה בירידות של 1.5 % .

סקירה טכנית

מדד המדד ה-S&P נראה חיובי להמשך עליות לאחר שבמהלך השבוע החולף אזור ההתנגדות שנפרץ מהעבר (2.120)  הצליח לשמש כאזור תמיכה עם מספר ימים שנבלמו על הרמה. אזור התמיכה משתלב גם עם רמת פיבונצ'י 38.2% של כל תנועת המדד בשלושת החודשים האחרונים. כל עוד אזור התמיכה מצליח להחזיק מעמד, בהחלט יש מקום לאופטימיות ולאפשרות שנראה גל עליות נוסף. אם נראה פריצה של אזור התמיכה מטה, הרמה הבאה שיכולה להחזיר את המשקיעים נמצאת באזור של 2.070 נקודות מדד.

במרכז העניין בשבוע הקרוב עדיין עומדת האפשרות שנראה שינוי ריבית דבר שיכול לשנות את הלך השוק בשבועות הקרובים. השווקים האמריקאים עדיין לא מראים סימן ברור, כך שכל פתיחת פוזיציה לפני החלטת הפד על שינוי הריבית תהיה מסוכנת. לסוחרים הסולדים מומלץ לחכות על הגדר עד שנראה כיוון ברור בשוק וכניסה נוחה יותר ובטוחה. בתקופה הקרובה אנו נהיה עדים לתנודתיות גבוהה והשוק מעניין מאוד לסוחרי יום.

מסחר על מניות בוול סטריט
demi

דמיאן סדקוביץ

מנכ"ל ומייסד
מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל מכללת אופק שוקי הון, מומחה למסחר בשווקים הפיננסיים עוסק במסחר למחייתו מעל ל-9 שנים במקביל לתפקידו במכללה. משמש כמנטור לסוחרים רבים בארץ ובעולם בתחום ההשקעות והמסחר היומי.