סקירה שבועית 14.11

| דמיאן סדקוביץ

סקירה שבועית

 

סקירה שבועית

14.11.16

השבוע המדדים המובילים סגרו בעליות שערים חדות, מדד ה-S&P 500 סגר את השבוע בעליה של3.80% מדד הנאסד"ק רשם עליה של -3.78%, דאו ג'ונס רשם עליה של -5.36%, מדד ה-S&P 500 סגר את שבוע בעליות שערים חדות לאחר תוצאות הבחירות בארה"ב זכייתו של דונלד טראמפ הובילה את השווקים בוול סטרייט לעליות שערים המדד רשם את השבוע הטוב ביותר מזה שנתיים, ביום רביעי האחרון בעקבות זכייתו של טראמפ השווקים הגיבו בירידות חדות אך במהרה המשקיעים הבינו שהשד לא נורא כל כך ודחפו את השוק כלפי מעלה ולסגירה בעליות שערים חדות, מדד הדאו ג'ונס רשם השבוע שיא כל הזמנים חדש, כרגע המשקיעים צריכים להיות דרוכים לקראת הכרזת הריבית בחודש דצמבר לאור הדברים שאמר סגן יו"ר הפד סטנלי פישר בכנס של הבנק המרכזי כי הפד קרוב להגעת היעד של האינפלציה של 2% ולתעסוקה מלאה, מה שנראה כרגע הבנק נחוש להעלות את הריבית בסוף השנה.  מבחינה טכנית מדד ה- S&P 500 הצליח לשבור את רמת התמיכה ב- 2120 הנקודות ואת רמת ה-2100 הנקודות לאחר דשדוש של שלושה חודשים שבוע שעבר אך השבוע לאחר הבחירות בארה"ב השווקים חזרו לעלות ושוב המדד קרוב לשיא כל הזמנים ב-2193 הנקודות, המבחן של המדד יהיה בפריצת שיא כל הזמנים.

 

הנפט סגר שבוע שלישי ברציפות בירידות שערים, בעקבות בחירתו של דונלד טראמפ לנשיא ארה"ב תקשה על ארגון המדינות המייצאות נפט להגיע להסכמות על הקפאת תפוקות הנפט, בסיכום שבועי הנפט רושם ירידה של 2.5% נסגר במחיר של 43.41 דולר לחבית נפט, הזהב סגר את השבוע בירידות שערים חדות לאחר עליה בארבעת השבועות האחרונים בסיכום שבועי הזהב רושם ירידה של 5.2%   נסגר במחיר של 1226 דולר לאונקיה

בורסות אירופה סגרו את השבוע עליות שערים. מדד ה- DAX סוגר את השבוע עליות שערים של – 3.99%, מדד ה-100  FTSE רושם עליה של 0.56%, 40 CAC רושם עליה של 2.56%,

ניתוח טכני

המדד האמריקאי נבלם בצורה מדוייקת בשבוע האחרון על אזור ממוצע נע 200. כרגע פני המדדים כלפי מעלה מה שאומר שאם נזהה טריגרים מתאימים במניות בשוק האמריקאי אפשר לנסות להצטרף למקטע העליות החדש. הרבה מאוד מניות נתנו מהלך רצוף וחד של עליות בשבוע האחרון וכך נוצר מצב שהרבה מאוד מניות נתנו טריגר טכני להיכנס לפוזיציה כבר בשבוע החולף. כרגע המניות מעניינות למעקב לשבוע הקרוב הם- FB , C . STI . FDX  CMS  בצד הפונדומנטלי לשבוע הקרוב  המשקיעים ימשיכו להתמקד בעונת הדוחות, ובהודעות מאקרו בתחום הנדל"ן והקמעונאות אשר יתפרסמו במהלך השבוע.

מסחר על מדדים באמריקה

 

 

שבוע מסחר מוצלח!

מכללת אופק שוקי הון!

 

demi

דמיאן סדקוביץ

מנכ"ל ומייסד
מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל מכללת אופק שוקי הון, מומחה למסחר בשווקים הפיננסיים עוסק במסחר למחייתו מעל ל-9 שנים במקביל לתפקידו במכללה. משמש כמנטור לסוחרים רבים בארץ ובעולם בתחום ההשקעות והמסחר היומי.