סקירה שבועית 11.09

| דמיאן סדקוביץ

סקירה שבועית

השבוע המדדים המובילים סגרו בירידות שערים חדות, מדד ה-S&P 500 סגר את השבוע בירידה של2.39% מדד הנאסד"ק רשם ירידה של -2.36%, דאו ג'ונס רשם ירידה  של -2.20%, מדד ה-S&P 500 רושם את השבוע הגרוע ביותר מאז הברקזיט, לאחר נאום של נשיא הבנק הפדרלי של בוסטון אריק רוזנגרן כי הוא תומך בהעלאת הריבית בישיבתו הקרובה של הפד ב- 20-21 בספטמבר. מדד ה- S&P 500 רושם תנודה של יותר מ- 1% לאחר 43 ימי מסחר שלא נרשמה תנועה במדד של יותר מ-1%. "מדד הפחד VIX" רשם ביום שישי תנועה חדה למעלה של יותר מ- 30% מה שמראה על פניקה בשווקים. החוזים על הריבית הפדרלית המשקפים את ציפיות השוק מהריבית בארה"ב, כעט מעניקים הסתברות של 33% להעלאת הריבית בישיבה הקרובה של הפד בספטמבר, לעומת סיכוי של 21% לפני הנאום, בעקבות נאומו של נשיא הבנק הפדרלי של בוסטון. מבחינה טכנית השבוע S&P 500 לאחר תשע שבועות המדד חוזר לבדוק את השיא שנפרץ ב- 7 ליולי השנה, אך כפי שאפשר לראות על גבי הגרף הירידה כלפי התמיכה ב- 2134 הנקודות הגיע בצורה אגרסיבית המדד סגר מתחת לתמיכה ברמה של 2127 הנקודות, המבחן של השוק השבוע יהיה לשמור על התמיכה, במידה והשוק לא יצליח לשמור על התמיכה הרמות התמיכה הבאות באזור ה- 2100 הנקודות וה- 2000 הנקודות שזאת גם רמה פסיכולוגית.

הנפט סגר את השבוע בעליות שערים, ביום שישי הנפט יריד ב-4%, מלאי הנפט הגולמי בארה"ב צנח בשבוע שעבר ב-14.5 מיליון חביות, הנפילה החדה ביותר מאז שנת 1999, המלאי צפוי להתאושש השבוע לאחר שאסדות הקידוח במפרץ מקסיקו ישובו לפעילות סדירה לאחר שיבושים שגרמה סופה להפסקת הקידוח, בסיכום שבועי הנפט רושם עליה של 3% במחיר של .45.71  הזהב סגר את השבוע בעליות שערים קלות נסגר במחיר של 1331 דולר לאונקיה.

בורסות אירופה רושמים שבוע של ירידות שערים. מדד ה- DAX סוגר את השבוע בירידה של – 1.03%, מדד ה-100  FTSE רושם ירידה של 1.71%, 40 CAC רושם ירידה של 1.12%,

מה השבוע:

השבוע זה המבחן הגדול של השוק לאחר הירידה החדה שנרשמה ביום שישי, התמיכה באזור 2134 הנקודות אשר נפרצה כלפי מטה האם הקונים יהיו מספיק חזקים להחזיר את המדד מעל אזור התמיכה, לאחר 43 ימי מסחר התנודתיות חוזרת לוול סטרייט. המדדים האמריקאים היו מאוד מתוחים בתקופה האחרונה ותיקון טכני יכול לפתוח לנו הזדמנויות חדשות במניות באינטרוולים גבוהים. כפי שאנו מלמדים בקורס מסחר במכללה אלה התקופות הטובות ביותר לנסות ולזהות עסקאות ריברסלים ולהצטרף למהלך העליות החדש הקרוב ובא.

מסחר במניות בוול סטריט

 

demi

דמיאן סדקוביץ

מנכ"ל ומייסד
מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל מכללת אופק שוקי הון, מומחה למסחר בשווקים הפיננסיים עוסק במסחר למחייתו מעל ל-9 שנים במקביל לתפקידו במכללה. משמש כמנטור לסוחרים רבים בארץ ובעולם בתחום ההשקעות והמסחר היומי.