סקירה שבועית 09.10

| דמיאן סדקוביץ

סקירה שבועית

סקירה כללית

השבוע המדדים המובילים סגרו בירידות שערים, מדד ה-S&P 500 סגר את השבוע בירידה של0.67% מדד הנאסד"ק רשם ירידה של -0.37%, דאו ג'ונס רשם ירידה  של -0.37%, מדד ה-S&P 500 סגר את השבוע בירידות שערים בעקבות דו"ח התעסוקה אשר הצביע על ירידה מתחת לתחזיות האנליסטים, משרד העבודה האמריקאי פרסם ביום שישי את נתוני התעסוקה מספר משרות העבודה החדשות היו מתחת לצפי 156 אלף משרות חדשות לעומת הצפי היה לתוספת של 175 אלף משרות חדשות, שיעור האבטלה עלה ל-5% לראשונה מאז חודש אפריל השנה. החוזים על הריבית הפדרלית המשקפים את הציפיות השוק מהריבית בארה"ב מעניקים כעת הסתברות של 71% להעלאת ריבית בחודש דצמבר לעומת זאת ההסתברות להעלאת ריבית בחודש נובמבר ירדה ל-17% לעומת 23% לפני פרסום דו"ח התעסוקה. מבחינה טכנית מדד ה- S&P 500 מצליח לשמור על רמת התמיכה באזור 2134 הנקודות שנפרצה בחודש יולי, המדד לא מצליח לצאת התווך המחירים הצר שהוא יצר מאז חודש יולי, כל עוד המדד לא יעשה תיקון מחירים יהיה לו קשה להמשיך לעלות.

הנפט סגר שבוע שלישי ברציפות של עליות שערים, ביום חמישי מחיר הנפט חצה את רף ה-50$ לחבית אך ביום שישי נסוג נחזרה מתחת ל-50$ בעקבות חששות כי סופת ההוריקן מתיו תפגע בביקוש לנפט. בסיכום שבועי מחיר הנפט עלה ב-3.2% נסגר במחיר של 49.74 דולר לחבית. הזהב רשם את השבוע הגרוע ביותר מזה שלוש שנים ירד ב-5.2% בשבוע האחרון וחצה את רמת ה-1300 דולר. בסיכום שבועי הזהב נסגר במחיר של 1252 דולר לאונקיה,

מה השבוע:

השבוע המשקיעים התמקדו בעונת הדוחות של רבעון השלישי של שנה, את עונת בדוחות תפתח מניית  AA ביום שלישי ה-11 לאוקטובר לפי המסורת בוול סטרייט, ביום רביעי המשקיעים התמקדו בפרוטוקולים של פגישת ועדת השוק הפתוח אשר יתפרסמו ב-21:00 שעון ישראל.

סקירה טכנית

מדד ה-S&P 500 מתנהג טכנית בצורה טובה ונראה חיובי להמשך עליות. כל עוד המדד נמצא מעל רמת התמיכה באזור של – 2.120 הנקודות הכיוון הוא להמשך עליות. אם ונראה בשבוע הקרוב פריצה של אזור ההתנגדות הקרוב ב2.190 נקודות בהחלט אפשר לנסות לזהות טריגרים חדשים במניות בוול סטריט ולצפות למקטע עליות חדש שבו אולי גם נראה פריצה של שיא כל הזמנים. כפי שאנו מלמדים בקורסים בשוק ההון במכללה עקב כך שאנו נכנסים לתקופות דוחות יש לנקות בזהירות מירבית לפני כניסה לפוזיציות חדשות.

מסחר בבורסה על המדד האמריקאי המוביל

 

 

demi

דמיאן סדקוביץ

מנכ"ל ומייסד
מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל מכללת אופק שוקי הון, מומחה למסחר בשווקים הפיננסיים עוסק במסחר למחייתו מעל ל-9 שנים במקביל לתפקידו במכללה. משמש כמנטור לסוחרים רבים בארץ ובעולם בתחום ההשקעות והמסחר היומי.