סקירה שבועית 06.11

| דמיאן סדקוביץ

סקירה שבועית

השבוע המדדים המובילים סגרו בירידות שערים, מדד ה-S&P 500 סגר את השבוע בירידה של1.94% מדד הנאסד"ק רשם ירידה של -2.77%, דאו ג'ונס רשם ירידה  של -1.50%, מדד ה-S&P 500 סגר שבוע בירידות שערים בפעם התשיעית ברציפות זהו אירוע שלא נצפה בוול סטרייט ב-36 השנים האחרונות, ביום שישי פורסם דו"ח נתון התעסוקה לחודש אוקטובר אשר הצביעה על ירידה בייצור משרות עבודה חדשות למשק האמריקאי הצפי היה לתוספת של 175 אלף משרות חדשות בפועל התקבל 161 אלף משרות חדשות בלבד, זהו נתון לא מעודד מבחינת הכלכלה בארה"ב כאשר נתון זה ישפיע ישירות על העלאת הריבית בחודש הבא. שיעור האבטלה יריד בחודש אוקטובר ב-0.1% לרמה של 4.9%, הבחירות בארה"ב מורטות את העצבים של המשקיעים כאשר הם מחפשים כל טיפת מידע שלילי על מנת למכור את האחזקות שלהם, היה אפשר לחוש זאת במניות הגדולות כמו פייסבוק ועליבאבא אשר פרסמו דוחות רווח נהדרים ובכל זאת המשקיעים ביצעו מכירות חיסול במניות אלו, מבחינה טכנית מדד ה- S&P 500 הצליח לשבור את רמת התמיכה ב- 2120 הנקודות ואת רמת ה-2100 הנקודות לאחר דשדוש של שלושה חודשים,  המדד סגר במדויק על הממוצע נע ל-200 יום אשר אמור לשמש כאזור תמיכה במידה והממוצע לא מצליח לשמש כתמיכה אזור התמיכה הבא יהיה ב-2000 הנקודות שזאת רמה פסיכולוגית.

הנפט סגר שבוע שני של ירידות שערים על רקע החוסר הוודאות לגבי הגעתן של מדינות אופ"ק להסכם אשר יורידו את התפוקות הנפט בעולם, בסיכום שבועי הנפט רושם ירידה חדה של יותר מ- 10% לרמה של 44.60 דולר לחבית, הזהב רושם שבוע רביעי ברציפות של עליות בסיכום שבועי הזהב רשם עליה של יותר מ-2% נסגר במחיר של 1304 דולר לאונקיה.

בורסות אירופה סגרו את השבוע בירידות שערים חדות. מדד ה- DAX סוגר את השבוע בירידה של – 4.09%, מדד ה-100  FTSE רושם ירידה של 4.33%, 40 CAC רושם ירידה של 3.76%,

מה השבוע:

השבוע המשקיעים התמקדו בעונת הדוחות של רבעון השלישי של שנה, ובעיקר בבחירות אשר יתקיימו ביום שלישי הקרוב ב-8 לנובמבר, השבוע המסחר חוזר לשעות הרגילות. מבחינה טכנית המדד פרץ את אזור התמיכה המשמעותי כך שיש לסחור בזהירות מירבית . עד שלא נראה תצוגה טכנית שמראה לנו על חזרת משקיעים לשוק האמריקאי מומלץ לחכות על הגדר . בתקופה של חוסר ודעות כמו התקופה שבה אנחנו נמצאים בה מומלץ להתמקד במסחר יומי ולנצל את התנועות החזקות.

 

 

מסחר בבורסה על מדדים

 

demi

דמיאן סדקוביץ

מנכ"ל ומייסד
מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל מכללת אופק שוקי הון, מומחה למסחר בשווקים הפיננסיים עוסק במסחר למחייתו מעל ל-9 שנים במקביל לתפקידו במכללה. משמש כמנטור לסוחרים רבים בארץ ובעולם בתחום ההשקעות והמסחר היומי.