כללי הברזל לסוחר היומי המתחיל

| hencoen

להפוך לסוחר יומי מקצוען ורווחי לאורך זמן

במאמר קצר זה, אנסה לפרט את הטעויות הנפוצות שכל סוחר חייב לדעת, במיוחד אם סיים קורס בשוק ההון והוא מעוניין להפוך לסוחר מקצוען ורווחי לאורך זמן.
אני מניח שרבים מכם כבר חוו על בשרם את אותן טעויות, וזה בסדר גמור. טעות שבוצעה ע"י סוחר נצרבת היטב בתודעה לאחר פעם או פעמיים (בשאיפה שטעויות לא יחזרו על עצמם בתדירות גבוהה יותר) ומלווה אותו לדרך המדויקת והנכונה יותר.
קורסים בשוק ההון

 אז הנה הרשימה הממצה:

  1. אל תחפשו את הרווח הגדול, אל תצפו לעשות 'מכה'. כמו בשולחן הרולטה, אתה לא שם את כל הכסף על מספר אחד בצבע אחד. התפקיד של הסוחר הוא לפזר סיכונים, או יותר נכון, אתה מנהל סיכונים. לרובנו, יש את הניסיון של הפסד גדול שהוציא אותנו מאיזון, וכך גם הזיכרון שנצרב היטב בתודעה ומונע ממך לחזור על אותה טעות גורלית. מיותר לציין שבאותה קטגוריה נכנסת הטעות של averaging down, כלומר הגדלת פוזיציה שמראה הפסד בתקווה שהשוק ישנה כיוון. סוחר תמיד צריך לזכור את היתרון שבמקצוע המאתגר להיות סוחר: כל יום הוא יום חדש, עם פוטנציאל חדש. וכל הפסד של מנוהל נכון, יכול לסיים עבורנו את הקריירה.
  1. כשהשוק מאתגר, כשההזדמנויות מעטות, כשהתנודתיות פועלת לרעתך, כשקשה למצוא נקודות כניסה ויציאה בשוק אותו אתה סוחר, זה סימן to play defense, להיות זהיר, או כמו שנהוג לומר בעולם המסחר: לשבת על הידיים. סוחרים מקצוענים רבים מוצאים את עצמם מספר פעמים בשנה בתקופות של חוסר אקטיביות וחוסר מעורבות במסחר. מאותן סיבות שפורטו לעיל.
  1. כדי להתמודד עם הרצון למצוא את הכניסה האידיאלית או היציאה המושלמת מעסקה, ניתן לשקול אסטרטגיה שמכילה בתוכה טקטיקה של כניסה לפוזיציה בחלקים וכן יציאה בחלקים מפוזיציה. שיטת מסחר זו מאפשרת גמישות מעשית שיכולה להתאים להרבה סוחרים בעלי נטייה לפרפקציוניזם.
  1. מחזור מסחר הוא אחד האינדיקטורים החשובים הקיימים. והוא נמצא במספר שתיים לאחר המחיר. כשאתה מנתח את הגרף ומנסה לחפש נקודת כניסה לשוק, תמיד תיקח בחשבון את מחזור המסחר. פריצה של מניה או כל שוק אחר כלפי מעלה שלא נתמך בעלייה של מחזורי מסחר, הופך את הפריצה והכניסה בעקבותיה לעסקה עם סיכון גבוה לכישלון.
  1. שים לב לרגשות שלך בזמן מסחר. תלמד מהן, תנסה לראות מה הן מאותתות לך, הן לא הופיעו סתם כך ללא סיבה. אך מצד שני, אל תיתן להם לשלוט בך ולגרום לך לבצע עסקאות חסרות אחריות. מסחר זה לא מקצוע קל, אחרת כל אחד היה מגיש מכתב התפטרות לבוס שלו, שם בגד ים ומתחיל לסחור מהיאכטה בקריביים.
  1. בנדל"ן יש את הכלל המפורסם: Location, location (מיקום), במסחר הכלל שווה הערך הוא: סבלנות, סבלנות ועוד פעם סבלנות. וזהו אחד האתגרים הגדולים ביותר בהם נתקלים סוחרים. סוחרים רבים הפסידו כספים רבים, ואפילו קרנות גידור סגרו את הביזנס שלהם בגלל אותה סיבה. חוסר סבלנות. הדחף לסחור ולהיות פעיל בשוק, בכל מקרה ובכל מצב. כניסה לעסקה משעמום, הפחד לפספס עסקה טובה, הצורך להיות מעורב במשהו. אם העסקה לא קיימת, אם האסטרטגיה שלך לא נותנת את סימן ה OK להיכנס לעסקה, אתה לא נכנס! אם אתה מנסה להטות את הראש בזווית כזו שתאפשר לך לראות איזה set up בגרף, אז כדאי שתצא לסיבוב קצר במקום ללחוץ על כפתור Buy or Saleלחץ כאן כדי ללמוד את הסודות של המסחר בבורסה בכלל, והמסחר היומי בפרט
סוחר יומי