התשוקה ללימודי שוק ההון – תומר

| דמיאן סדקוביץ

התשוקה ללימודי שוק ההון – תומר

תכירו את תומר בריק ממודיעין, בן 25, סטודנט להנדסת חשמל. בשעות הפנאי תומר משחק כדורגל ומתאמן בחדר כושר. תומר אוהב סרטים, לקרוא ספרים וחובב מושבע של מסחר בשוק ההון. כיום, תומר לומד בשעות הבוקר וסוחר בשעות הערב.

תמונה עם תומר

מאז ומעולם תומר אהב אתגרים, ומספר כי עוד בילדותו חווה אותם. תומר מספר: "סבי ז"ל היה מלמד אותי משחקי חשיבה, הוא היה מאתגר אותי והייתי אוהב לפצח את המשחק ולאתגר את עצמי. בגיל 15, עוד בחטיבה פתחתי חשבון בנק ועבדתי בעבודה מזדמנת, ראיתי שהכסף שהעבודה מאפשרת לי, זה לא בדיוק מה שאני רוצה, בהתחשב בעובדה שקיבלתי שכר מינימום. כבר באותה תקופה התחלתי לחפש כל מיני תחומים באינטרנט שיאפשרו לי להרוויח הרבה כסף ושם נחשפתי לעולם המאתגר של שוק ההון. ניסיתי כמה שנים ללמוד את התחום באופן עצמאי – קראתי מאמרים, צפיתי בתכניות טלוויזיה בתחום הכלכלה ולאחר מכן הבנתי שאני צריך הכוונה מקצועית כדי ללמוד את התחום".

הכל התחיל כשבן דודו של תומר סיפר לו שהתחיל ללמוד לימודי שוק ההון במכללה מסוימת והוא הוקסם מההתלהבות שלו והתחיל לחפש כיוון. בראשית דרכו, תומר החל ללמוד יחד עם בן דודו קורס מסחר בסיסי. "בתום הקורס", אומר תומר, "הרגשתי שאני לא מוכן בפועל לסחור, והחלטתי להשאיר את הנושא בגדר תחביב. הרגשתי שנתנו לי את הכלים, אך לא הכינו אותי בפועל למסחר בשטח".

"הרגשתי שאני חייב להגשים את החלום שלי"

לאחר חצי שנה של משבר תומר הכיר את דמיאן- הבעלים של "מכללת אופק" וסיפר לו על הקורס שעבר ועל הכספים הרבים שבזבז בגין הקורס ובפועל הוא עדיין לא יודע כיצד לסחור. דמיאן סיפר לתומר על המכללה. "בשלב זה", אומר תומר, "הייתי סקפטי וחשבתי שאולי שוק ההון גדול עלי. הרגשתי ממש כמו כורה יהלומים שחופר בור במשך כמה ימים ודקה לפני שהוא מגיע בפועל ליהלומים הוא מתייאש. החלטתי שלא אתן לכלום לשבור אותי ואני חייב לתת עוד צ'אנס ולהגשים את החלום שלי".

"קיבלו אותי בזרועות פתוחות והעניקו לי ביטחון מלא"

תומר החליט להגיע ולהתרשם ממכללת אופק יחד עם חבר. "בשיעור הראשון", אומר תומר, "דמיאן קיבל אותנו בזרועות פתוחות, הוא הציג לנו את חדר המסחר והציג את אלכס המרצה. כבר ביום הראשון קיבלתי יחס אישי, שהיה חשוב לי לאור החוויה הלא נעימה שעברתי במכללה אחרת. במכללת אופק קיבלתי ליווי צמוד לאורך כל הדרך. היתרון הבולט במכללה – הוא העובדה שסחרנו בזמן אמת בחדר המסחר תוך כדי לימוד, מה שהכין אותי בפועל לחיים האמיתיים של המסחר".

נכון להיום לאחר שלושה חודשים, תומר הגיע לרווח של 15% על תיק ההשקעות שלו ויודע כי הדרך עוד ארוכה ומאתגרת עד שיגיע לעצמאות כלכלית.

חשבון של תומר

תצלום של חשבון המסחר של תומר

איפה אתה רואה את עצמך בעוד כמה שנים?

"לחבר שלי ולי יש חלום להקים חדר מסחר ולעזור לעוד אנשים להיכנס לתחום בצורה מקצועית. לפי דעתי, כדי להצליח ולהתקדם במדינה יש צורך למצוא אפיקים אחרים להשקיע את הכסף מאשר בבנקים ובאפיקים הקיימים".

יש לך מסר להעביר למי שרוצה להתחיל בלימודי שוק ההון?

אני ממליץ לכם להיכנס לתחום בהדרגתיות ולרכוש את הכלים הנכונים והמקצועיים על ידי מיטב אנשי המקצוע בתחום. תחום שוק ההון קורץ לאנשים רבים הרואים כסף אל מול ענייהם, אך ברוב המקרים ללא ידע מקצועי, קל להפסיד כספים רבים – וחבל!

אם גם אתם מעוניינים בקורסים מקצועיים בשוק ההון שיהפכו אתכם לסוחרים מובילים – מקומכם איתנו, פנו אלנו עוד היום לרכישת כלים ממיטב הסוחרים בשוק!

demi

דמיאן סדקוביץ

מנכ"ל ומייסד
מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל מכללת אופק שוקי הון, מומחה למסחר בשווקים הפיננסיים עוסק במסחר למחייתו מעל ל-9 שנים במקביל לתפקידו במכללה. משמש כמנטור לסוחרים רבים בארץ ובעולם בתחום ההשקעות והמסחר היומי.