הסוחרים בדיעבד

| דמיאן סדקוביץ

 

במאמר הבא אדבר על נושא שהתפתח בשנים האחרונות במדיות החברתיות וברשת בכלל.אני קורא לתופעה הסוחרים בדיעבד!תופעה גורמת לפגיעה בתדמית המסחר המקצועי.

כל מי שפעיל ברשת החברתית מכיר את זה, פורומים ועמודים בעלי אינטרסים המפרסמים פוסטים עם גרפים או משפטי מפתח שאמורים למשוך את הסוחר המתחיל לקבל שירות כזה או אחר. זה יכול להיות קורס בשוק ההון, שירות איתותים וכו.. אין דבר  פסול בכך ובהחלט יש יתרונות אדירים בפרסום ושיתוף חומר מקצועי ועסקאות  בזמן אמת  אך האם אותם סוחרים שמפרסמים פוסטים באמת סוחרים כל כך מוצלחים? האם מדובר בתרגיל שיווקי פשוט הגורם לכם לקנות את המידע ואת החלום שאותו מוכר הסוחר בדיעבד? כנראה שכן כיום במדיות החברתיות קיימיים מאות עמודים ופורומים תחום שוק ההון ומסחר יומי. יש סוחרים מוצלחים וברמה גבוה ויש גם כאלה שהרבה פחות ועדיין מרשים לעצמם לקבל את מעמד המנטורים או להיות מרצים במכללות וללמד סוחרים אחרים.

אז איזה סוגי סוחרים יש ואיך נדע להבדיל ביניהם מהסוחרים המוצלחים באמת ומה לרוב הם מפרסמים אותם סוחרים   ?

  1. הסוחרים שמפרסמים סטטוסים עם גרפים המראים תוצאות יוצאות דופן ועסקאות רווחיות במיוחד(ואת העסקאות הפחות מרשימות לא דואג להפגין בראווה לסוחר המתחיל).
  2. סוחרים המצטלמים בתאילנד עם מחשב נייד ומספרים כמה כסף הם עשו בשעה אחת של עבודה וכמה שהמסחר מספק להם השראה! (כדי למכור לכם את החלום של כמה זה פשוט)
  3. סוחרים שיכתבו לכם משפטי השראה או יצלמו את עצמם מספרים על החיים המרתקים שלהם בזכות המסחר .
  4. סוחרים שמראים תוצאות בודדות של מסחר מוצלח אך לא מראים תוצאות של תיק.
  5. הסוחרים שמפרסים טבלאות אקסל עם רווחים אסטרונומים בלי שום גיבוי לתוצאות.

האם כל אותם מנטורים וסוחרים  מרוויחים כסף ממסחר או רק מהלימוד?

התשובה הפשוטה היא כנראה שלא! אחרת למה רוב המרצים והמנטורים אינם מוכנים לחשוף את חשבונות המסחר האמיתיים שלהם?

וכאן נשאלת השאלה איך מרצה או מנטור שאמור להכשיר סוחרים להרוויח כסף ממסחר יכול ללמד, אם הוא בעצמו אינו סוחר רווחי?

כאן הבעיה האמיתית! יותר מידי מנטורים עם שמות מפוצצים צצים בתקופה האחרונה ולאנשים קשה לדעת מתי מדובר בסוחר מקצועי שבאמת מרוויח ממסחר או סוחר בדיעבד שפשוט עושה את רוב כספו מלימודים. והבעיה היא חמורה הרבה יותר ממה שנדמה לרוב. משחק האשליות הזה גורם למעגל שבסופו נגרם נזק ישיר לתחום שאנחנו אוהבים. כאשר אדם מעוניין בלימודי שוק ההון והוא מגיע ללמוד אצל סוחר  שלא באמת יודע להיות סוחר עיקבי ורווחי הוא גורם לכך שגם התלמיד אינו יכול להיות כזה עקב אי היכולת של המרצה עצמו. ובכך הוצאנו לשוק עוד סוחר בלי יכולת ממשית להיות סוחר מקצועי ומכאן הדרך קצרה וברורה לכולם! אותו סוחר מפסיד, מספר לחברים שלו על ההפסדים שלו, יוצר באזז שלילי למסחר המקצועי בשוק ההון וכך נפגע התדמית של המסחר בשוק ההון.

אז איך נדע איפה כדאי ללמוד שוק ההון ולמי להאמין?

הדבר החשוב ביותר זה השקיפות תחפשו מנטורים שמוכנים להראות את התוצאות מסחר שלהם ואת תיק ההשקעות, ואני לא מדבר על תוצאות בגרפים של אקסל. אני מדבר על תוצאות אמיתיות!

אחת הסיבות שאצלנו במכללה  מחייבים כל אנליסט ומרצה להציג את תוצאות המסחר. כפי שניתן לראות בקישור המצורף כאן אנו מציגים את חשבונות המסחר על פי תוכנת המסחר "קולקטיב 2" תוכנה שמאפשרת להעתיק עסקאות ישירות מחשבונות האנליסטים ומאפשרת לעשות חקר ביצועים על האסטרטגיות מסחר שבהם אנו סוחרים.

https://cofek.autotradenow.com/

דבר נוסף שיש לשים לב זה המקום שבו אתם הולכים ללמוד, כמו בכל תחום אחר מומלץ ללמוד שוק ההון במוסד לימודים מוסדר ולא מקומות קטנים ולא מוכרים. כך תדעו שתקבלו לא רק קורס בשוק ההון איכותי אלה גם ליווי מלא של אנליסט מקצועי ושירותי חדר מסחר בכדי לקבל ביטחון ולתרגל בצורה פרקטית.

לסיכום: מסחר בשוק ההון הוא תחום מורכב מאוד עם יתרונות רבים וגם חסרונות בכדי להצליח במסחר יש צורך בהרבה מאוד תרגול ולמידה מעמיקה. כמו בכל תחום אחר גם כאן יש צורך בלמידה מעמיקה וניסיון שיצטבר עם הזמן. קורסים בשוק ההון הם לא דבר זול מומלץ לבדוק לעומק את המרצים שהולכים ללמד אתכם ולראות האם יש מעבר לדיבורים והבטחות ובאמת יש סוחרים מקצועיים שמוכנים לחשוף תוצאות ולהיות שקופים אל מול הסטודנטים גם בתקופות הפחות טובות.

קורסים בשוק ההון במכללה המקצועית ללימודי השקעות ומסחר בשוק ההון.

 

demi

דמיאן סדקוביץ

מנכ"ל ומייסד
מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל מכללת אופק שוקי הון, מומחה למסחר בשווקים הפיננסיים עוסק במסחר למחייתו מעל ל-9 שנים במקביל לתפקידו במכללה. משמש כמנטור לסוחרים רבים בארץ ובעולם בתחום ההשקעות והמסחר היומי.