אסטרטגיית end v

| דמיאן סדקוביץ

הקדמה

אסטרטגיית ה end v היא אסטרטגיה למסחר על מניות בבורסה האמריקאית . האסטרטגיה משלבת כמה פרמטרים שונים שרק כאשר יש שילוב של כולם יחד- יהיה טריגר אפשרי לכניסה לעסקה.
האסטרטגיה מתאימה למסחר באינטרוולים קצרים של בין דקה לחמש דקות ואנחנו ניישם אותה רק בשעה האחרונה של המסחר במניות אמריקאיות שיש להן נפח מסחר של מעל מיליון דולר ביום ורק כאשר מחיר מהמניה נע מעל רמת המחיר של 10$ למניה.

מהי אסטרטגיית end v

עיקרון האסטרטגיה הוא לזהות נקודות היפוך ( ריברסל ), במניות שנתנו ראלי קיצוני לאורך רוב זמן המסחר באותו היום. הרעיון זה לזהות את הנקודה שבה רוב הסוחרים שהרוויחו באותו יום המסחר מזיהוי מוקדם של הראלי ירצו לסגור את הפוזיציות לקראת סגירת המסחר.
כדי לדעת בדיוק את הנקודה שבא מתחילים לממש את הכסף נרצה לראות נפח מסחר חריג בנר של דקה או חמש דקות במהלך ראלי. רובכם יחשבו שנר עם נפח מסחר גדול במהלך ראלי זה דבר טוב להמשך עליות אך לא כך הדבר .
כאשר יש ראלי ונראה מחזור מסחר חריג אנחנו צריכים להבין שהציבור השתכנע שהמניה טובה ומתחילים לקנות באמונותיו ( תמיד באיחור ) ובאותו הזמן גם המוסדיים והשחקנים הגדולים מנצלים בכדי לממש את רווחים של אותו ראלי ולנצל את הציבור הפשוט ובכך להיפטר מכמה שיותר מניות בלי להזיז את מחיר המניה אשר מוביל לכמות עסקאות חריגה .
נקודת הכניסה שלנו תהיה בשבירה של הנר הנמוך שבו היה את נפח המסחר החריג במהלך הראלי או אם נוצר לנו נר שבולע את הנר האחרון בראלי כנגד כיוון הראלי. בשביל לחזק את האסטרטגיה מומלץ לראות שהתרחיש שהסברנו נוצר על רמה משמעותית כמו נקודת פיבוט יומי או מספרים עגולים. בכדי לנהל נכון את הפוזיציה חשוב לשים סטופ מעל לנקודה הגבוה ביותר בראלי אם אנחנו נכנסים לשורט ואם אנחנו נכנסים ללונג אז בשפל של הראלי ואת היעד להציב באחת מרמות הפיבונאצ'י – מומלץ על 50 של המגמה שבה היה הראלי כמו בדוגמא מטה.
גרף נרות עם דוגמה לעסקה

גרף נרות עם דוגמה לאסטרטגיה

דגשים לכניסה וניהול העסקה

1. לקחת מניה שהייתה ברוב יום המסחר במגמה ברורה והיה לפחות בין 7-10 ברים בגרף חמש דקות רצופים של ראלי לאחד הכיוונים .
2. המניה חייבת להיות בשיא או שפל של אותו יום המסחר, כלומר לראות שהמניה היא במחיר הנמוך או הגבוה ביותר באותו יום המסחר .
3. לראות בנר של דקה או חמש דקות נפח מסחר חריג ביותר של לפחות מאה אחוז מהנפח מסחר של הנרות הקודמים במהלך הראלי.
4. לזהות נר אגרסיבי ראשון כנגד כיוון הראלי .מומלץ לראות נר היפוך בגרף חמש דקות .
5. הכניסה לעסקה תהיה בנר ההיפוך או במקרים שאין נר אז אפשר לתזמן באינטרוול נמוך יותר על ידי תבנית היפוך ברורה ( כמו בדוגמא מטה ).
6. כדי לחזק את אמינות עסקה מומלץ לשלב את מתנד ה-RSI או ה Stochastic כדי לראות מצב של קניות או מכירות יתר.
7. ניכנס לעסקה רק בשעה האחרונה של המסחר ונסגור את הפוזיציה לפני סגירת הבורסה. לעולם לא נשאיר באסטרטגיה הזאת עסקה פתוחה לאחר סגירת המסחר.
8. את הסטופ לוס בעסקה נמקם על הגבוה או הנמוך של הנר בשיא של הראלי או בתבנית ההיפוך.
9. יעד ניקח באחת מרמות הפיבונאצ'י של הראלי.

קורסים בשוק ההון – מבחר קורסים בשוק ההון במכללת אופק שוקי הון

דוגמה על גרף נרות גרף נרות של מניה
demi

דמיאן סדקוביץ

מנכ"ל ומייסד
מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל מכללת אופק שוקי הון, מומחה למסחר בשווקים הפיננסיים עוסק במסחר למחייתו מעל ל-9 שנים במקביל לתפקידו במכללה. משמש כמנטור לסוחרים רבים בארץ ובעולם בתחום ההשקעות והמסחר היומי.