אסטרטגיית BBK

| דמיאן סדקוביץ

אסטרטגיית BBK – אסטרטגיה זאת משלבת בין מתנד הבולינגר למתנד ה-RSI .

אחד הדברים הראשונים שלומדים בקורס מסחר יומי , אנו עושים שימוש במתנד הבולינגר בכדי לזהות היפוך. לדוגמה, אם נזהה פריצה של הרצועה העליונה זה מראה שרמת המחיר עלתה בצורה חריגה וככל הנראה הוא לא יכול להחזיק מעמד בקצב התקדמות הזה. בשביל לחזק את הפריצה של אחת הרצועות אלה נרצה לראות פריצה של נר אגרסיבי שיוצר לנו נר היפוך על אחת הרצועות הקיצוניים של הבולינגר, בכדי להבין שנוצר לנו שינוי כיוון וכניסה מסיבית של מוכרים או קונים .
מתנד ה-RSI הוא מתנד שמראה את עוצמת המחיר על ידי השוואה בין תנודות וטווח מחיר הסגירה של הנייר. את מתנד הRSI נחשב על בסיס חישוב של 14 נרות אחורה.
אם נראה שהמתנד מראה שהוא מעל רמת 70 זה מרמז על קניות יתר ואם המתנד יורד מתחת ל-30 זה מרמז לנו על מכירות יתר ובכך שיש אפשרות לשינוי כיוון.
אם ה-RSI יהיה מעל רמת ה70 ונוצרת לנו אפשרות כניסה על הבולינגר ,על פי מה שהסברנו קודם כלומר- פריצה של הרצועה העליונה עם נר היפוך, יש לנו אפשרות כניסה כנגד כיוון המגמה לשורט.

באסטרטגיה זאת מומלץ להשתמש באינטרוולים נמוכים, 5 דק לדוגמא או גרף דקה ובעיקר על חוזים בעלי תנודתיות גבוה כמו הדאקס או יורו דולר.

נועם אנגל, מנהל תחום הטכנולוגיות ב-satrTrade פיתח אקספרט שנותן התראות כאשר המודל הזה מתרחש וכך אפשר לסחור על אינטרוולים נמוכים בלי לשבת שעות נוספות מול המסך. האקפסרט יושב על תוכנת המטה טריידר ונותן התראות קוליות דרך המחשב וגם שולח התראה לפלאפון.
להורדת המתנד לחצו כאן.

ניהול העסקה

ניהול העסקה זה דבר לא פחות חשוב משימוש נכון במודל ובגלל זה תמיד נשים סטופ לוס בקצה של הנר היפוך בכדי להקטין חשיפה.
כניסה לעסקה תהיה כאשר הנר ההיפוך מקבל אישור זאת אומרת כאשר הנר אחריו שובר את הגבוה -נמוך של נר היפוך.
לקיחת היעד תהיה ביחס של אחד לאחד מהסיכון בעסקה לפחות. 2

demi

דמיאן סדקוביץ

מנכ"ל ומייסד
מר דמיאן סדקוביץ מנכ"ל מכללת אופק שוקי הון, מומחה למסחר בשווקים הפיננסיים עוסק במסחר למחייתו מעל ל-9 שנים במקביל לתפקידו במכללה. משמש כמנטור לסוחרים רבים בארץ ובעולם בתחום ההשקעות והמסחר היומי.